• Start
  • Biblioteka
  • Świadectwa

Świadectwa

Gwardzista

gwardzista
Projekt okładki:
reprodukcja obrazu Bazyliki św. Piotra w Rzymie w odniesieniu do tekstu z Ewangelii Mateusza 7,13-14
 

Bernhard Dura
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GWARDZISTA

(Tytuł oryginału: Von Gardisten zum Christen)

(Cytaty pochodzą z Biblii Tysiąclecia, wydanie IV; Wydawnictwo Pallotinum, Poznań 1996)

Od polskiego wydawcy

Książeczka, którą trzymasz w ręku, zawiera historię pewnego mężczyzny. Została napisana po to, aby dać świadectwo faktom, które rzeczywiście miały miejsce. Tak należy ją odbierać i z takim nastawieniem czytać. Człowiek, który podzielił się swoimi doświadczeniami i odkryciami, nie zamierzał nikogo atakować ani dyskredytować, jak również udowadniać swoich racji. Autor tej książeczki, niegdyś gwardzista papieski, dzisiaj - radosny chrześcijanin przedstawia sposób, w jaki poznał żywego, pełnego miłości Jezusa Chrystusa. To spotkanie zmieniło jego życie.

Doświadczenie, które było udziałem tego eksgwardzisty może być również Twoim - Drogi Czytelniku.

Zachęcamy Cię do otwartego, bez uprzedzeń przeczytania tej pozycji. Jeżeli pewne sformułowania wydają się przeczyć Twoim przekonaniom, to nie obrażaj się na nikogo i nie wyrzucaj książeczki. Poproś Boga, aby pomógł Ci zrozumieć.

życząc owocnej lektury
Wydawcy

Czytaj dalej

Skrzydła

english deutsch spain
skrzydla_logo1

Któregoś dnia przyszło mi na myśl, żebym odwiedził pewnego upadłego kaznodzieję Ewangelii. Dawniej znałem go jako jednego z najbardziej błogosławionych Bożych narzędzi. Nawet cuda i znaki działy się przez jego modlitewne pośrednictwo. Nie upadł wprost w grzech ale, jak się zdawało, stał się dla służby Bożej całkowicie bezużyteczny. Nikt nie mógł mu pomóc. Gdy przez jakiś czas starał się usprawiedliwić swój sparaliżowany, kulejący stan błędami innych, zaproponowałem byśmy klęknęli, aby z Bogiem móc omówić tę sprawę. Ledwie znaleźliśmy się na kolanach, przed moimi oczami ukazał mi Bóg dużego, okazałego bociana z długimi skrzydłami. Potem ujrzałem rękę z wielkimi nożycami która zaczęła przycinać bocianie skrzydła, a także obcinać pióra szyi by nadać bocianowi nowocześniejszy wygląd. W nieznacznej odległości stał inny bocian, który nagle rozciągnął swoje skrzydła i wnet wysoko będąc w powietrzu zaczął zataczać swe przepyszne kręgi. Idąc za jego przykładem, pierwszy bocian ze swoimi przyciętymi skrzydłami również usiłował wznieść się do góry. Z trudnością wzbił się na kilka metrów, aby potem jak worek spaść na ziemię. Jeszcze z parę razy ponowił próbę, aż wreszcie wyczerpany i poraniony legł na ziemi. Nie rozumiałem jaki związek miało to widzenie z naszą naradą. Nagle spostrzegłem dwie wyciągnięte ręce podobne do dwóch skrzydeł i rozpoznałem... Mojżesza, który na szczycie góry podnosił swoje ręce do Boga, podczas gdy Jozue walczył z Amalekitami i Izrael odniósł zwycięstwo.

Czytaj dalej

Od polskiego katolicyzmu...

Peter Słomski opowiada o swiom nawróceniu od katolicyzmu do osobistej wiary w Jezusa Chrystusa. Peter pochodzi z polskiej rodziny katolickiej, opowiada o swoim dzieciństwie, pokazuje zdjęcia z przeszłości, daje wzruszające świadectwo Bożej miłości i łaski.

Czytaj dalej

Przebłysk wieczności

„Przebłysk wieczności” to niesamowita i prawdziwa historia człowieka, który umarł i ujrzał świat po drugiej stronie. Ian McCormack nurkował u wybrzeży wyspy Mauritius, gdy został ukąszony przez śmiertelnie jadowitą meduzę. Będąc już w szpitalu umarł na około 15-20 minut, doświadczył piekła, a następnie nieba. Dano mu tam możliwość powrotu by opowiadał swoją historię. Jego śmierć była drzwiami do prawdziwego życia, a jego historia w dalszym ciągu przeobraża ludzi na całym świecie, prowokując do zadania sobie poważnego pytania, na które wszyscy kiedyś musimy odpowiedzieć.

O autorze: Ian wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w Wielkiej Brytanii. Podróżuje po całym świecie opowiadając o tym, Kim jest światłość na końcu tunelu. Głosi, że Jezus jest jedyną Drogą, że ma moc zmienić życie człowieka, dać nowy początek, uwolnić od grzechu, uzdrowić ducha i ciało.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Możliwość komentowania została usunięta, bo jak dokładniej przyjrzeć się nawet polskim komentarzom to okazało się, że nie było ani jednego prawdziwego komentarza, a takie co mogłyby sprawiać wrażenie prawdziwych, były tylko po to, żeby pozycjonować inne strony www, więc mijało się to z celem.