• Start
  • Biblioteka
  • Świadectwa

Świadectwa

Bóg Ojciec

Patrzałem, aż postawiono trony, a Przedwieczny zajął miejsce. Szata Jego była biała jak śnieg, a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny. Tron Jego był z ognistych płomieni, jego koła - płonący ogień. Strumień ognia się rozlewał i wypływał od Niego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy stało przed Nim. Sąd zasiadł i otwarto księgi.

Księga Daniela 7, 9-10 (BT)
I przypatrywałem się, aż one stolice postawione były, a Starodawny usiadł, którego szata była jak śnieg biała, a włosy głowy Jego jako wełna czysta, stolica Jego jako płomienie ogniste, a koła jéj jako ogień gorejący. Rzeka ognista płynąc wychodziła od oblicza Jego. Tysiąc tysięcy służyło Mu, a dziesięćkroć tysiąc tysięcy stało przed Nim; sąd zasiadł, a księgi otworzone były.

Księga Daniela 7, 9-10 (BG)

[...] Słuchałem Jezusa i nie wyobrażałem sobie, by ktokolwiek, nawet ten wielki obłok świadków1, chciałby w obecności Pana2 pragnąć autorytetu czy pozycji. Zdawało mi się, że z każdą chwilą tu spędzoną, Pan stawał się coraz wspanialszy w swojej chwale i autorytecie. Wiedziałem także, że wciąż jeszcze posiadam niepełny Jego wizerunek. Podobnie jak wszechświat rozwija się bardzo szybko i jego wielkość jest już nie do ogarnięcia, tak też nasze objawienie Pana będzie rozszerzać się w wieczności. "Jakim sposobem zwykli ludzie mieli prawo kiedykolwiek Cię reprezentować"? - spytałem.

Czytaj dalej

Gwardzista

gwardzista
Projekt okładki:
reprodukcja obrazu Bazyliki św. Piotra w Rzymie w odniesieniu do tekstu z Ewangelii Mateusza 7,13-14
 

Bernhard Dura
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GWARDZISTA

(Tytuł oryginału: Von Gardisten zum Christen)

(Cytaty pochodzą z Biblii Tysiąclecia, wydanie IV; Wydawnictwo Pallotinum, Poznań 1996)

Od polskiego wydawcy

Książeczka, którą trzymasz w ręku, zawiera historię pewnego mężczyzny. Została napisana po to, aby dać świadectwo faktom, które rzeczywiście miały miejsce. Tak należy ją odbierać i z takim nastawieniem czytać. Człowiek, który podzielił się swoimi doświadczeniami i odkryciami, nie zamierzał nikogo atakować ani dyskredytować, jak również udowadniać swoich racji. Autor tej książeczki, niegdyś gwardzista papieski, dzisiaj - radosny chrześcijanin przedstawia sposób, w jaki poznał żywego, pełnego miłości Jezusa Chrystusa. To spotkanie zmieniło jego życie.

Doświadczenie, które było udziałem tego eksgwardzisty może być również Twoim - Drogi Czytelniku.

Zachęcamy Cię do otwartego, bez uprzedzeń przeczytania tej pozycji. Jeżeli pewne sformułowania wydają się przeczyć Twoim przekonaniom, to nie obrażaj się na nikogo i nie wyrzucaj książeczki. Poproś Boga, aby pomógł Ci zrozumieć.

życząc owocnej lektury
Wydawcy

Czytaj dalej

Skrzydła

english deutsch spain

Często myślimy, że najważniejsze to ułożyć sobie życie, dobrze wychować dzieci, zarobić na utrzymanie rodziny, mieć dobre relacje w małżeństwie i rodzinie. To bardzo dobre rzeczy, a jednak żadnej z nich nie osiągniemy w pełni, jeśli Bóg i czas dla Niego nie będą na pierwszym miejscu. W systemie ofiarnym zwierzę musiało być bez skazy. Podobnie nasz czas z Bogiem ma być z najlepszych chwil dnia, a nie być ochłapem z resztek pozostałych po całym dniu!

skrzydla_logo1

Któregoś dnia przyszło mi na myśl, żebym odwiedził pewnego upadłego kaznodzieję Ewangelii. Dawniej znałem go jako jednego z najbardziej błogosławionych Bożych narzędzi. Nawet cuda i znaki działy się przez jego modlitewne pośrednictwo. Nie upadł wprost w grzech ale, jak się zdawało, stał się dla służby Bożej całkowicie bezużyteczny. Nikt nie mógł mu pomóc. Gdy przez jakiś czas starał się usprawiedliwić swój sparaliżowany, kulejący stan błędami innych, zaproponowałem byśmy klęknęli, aby z Bogiem móc omówić tę sprawę. Ledwie znaleźliśmy się na kolanach, przed moimi oczami ukazał mi Bóg dużego, okazałego bociana z długimi skrzydłami. Potem ujrzałem rękę z wielkimi nożycami która zaczęła przycinać bocianie skrzydła, a także obcinać pióra szyi by nadać bocianowi nowocześniejszy wygląd. W nieznacznej odległości stał inny bocian, który nagle rozciągnął swoje skrzydła i wnet wysoko będąc w powietrzu zaczął zataczać swe przepyszne kręgi. Idąc za jego przykładem, pierwszy bocian ze swoimi przyciętymi skrzydłami również usiłował wznieść się do góry. Z trudnością wzbił się na kilka metrów, aby potem jak worek spaść na ziemię. Jeszcze z parę razy ponowił próbę, aż wreszcie wyczerpany i poraniony legł na ziemi. Nie rozumiałem jaki związek miało to widzenie z naszą naradą. Nagle spostrzegłem dwie wyciągnięte ręce podobne do dwóch skrzydeł i rozpoznałem... Mojżesza, który na szczycie góry podnosił swoje ręce do Boga, podczas gdy Jozue walczył z Amalekitami i Izrael odniósł zwycięstwo.

Czytaj dalej

Od polskiego katolicyzmu...

Peter Słomski opowiada o swiom nawróceniu od katolicyzmu do osobistej wiary w Jezusa Chrystusa. Peter pochodzi z polskiej rodziny katolickiej, opowiada o swoim dzieciństwie, pokazuje zdjęcia z przeszłości, daje wzruszające świadectwo Bożej miłości i łaski.

Czytaj dalej

  • 1
  • 2

Możliwość komentowania została usunięta, bo jak dokładniej przyjrzeć się nawet polskim komentarzom to okazało się, że nie było ani jednego prawdziwego komentarza, a takie co mogłyby sprawiać wrażenie prawdziwych, były tylko po to, żeby pozycjonować inne strony www, więc mijało się to z celem.