• Start
  • Chrześcijaństwo
  • Tylko Jezus

Tylko Jezus

Teraz albo nigdy

heaven_hell

Na północnych krańcach ziemi istnieją okolice gdzie podstawowym pożywieniem są jaja ptaków morskich. Ptaki te budują swoje gniazda na trudno dostępnych, wysokich skałach. Pewnego razu młody poszukiwacz ptasich jaj zauważył duże gniazdo położone w szczelinie skalnej, umieszczone o kilka metrów poniżej miejsca, na którym właśnie się znajdował. Stał na występie skalnym, z którego nie można było zejść bez liny. Nie namyślając się długo, młody człowiek - przywykły do podobnych trudności - wbił w ścianę hak, umocował na nim linę, opuścił się na niej z nawisu skalnego i zawisł w powietrzu na wysokości upatrzonej szczeliny. Aby się jednak do niej dostać, musiał odpowiednio rozkołysać się na linie i skoczyć na mały, wysunięty zręb skalny, tuż obok gniazda. Zadowolony z udanej sztuki i perspektywy bogatego łupu, uśmiechnął się tryumfalnie do siebie i wyciągając rękę do gniazda, westchnął: "No, udało się".

Czytaj dalej

Proroctwa o Mesjaszu

proroctwa_o_Mesjaszu

Mesjasz miał przyjść i miał cierpieć

"Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę." (GENESIS 3:14-15)

Z powodu chęci niezależności od Boga i samowoli pierwszych ludzi cały świat znalazł się w rękach diabła i jego demonów. Rozmnożyły się nieszczęścia, ból, choroby, kalectwo, śmierć, zniewolenia, zboczenia, przestępstwa, szaleństwa, nienawiść, wojny, zgubne wypadki i straszliwe kataklizmy. Doskonały pierwotnie świat jaki Bóg poddał we władanie człowiekowi znalazł się w rękach szatana, który zamienił go w piekło i bezpardonowo zaczął ingerować w życie wszystkich ludzi. Chociaż świat nadal doświadczał licznych dobrodziejstw Stwórcy, jednak towarzyszyły im nieprzebrane udręki będące dziełem wroga ludzkości. Szatan trzymał sprawiedliwego Boga w szachu. Gdyby Bóg chciał zniszczyć diabła i demony musiałby także zniszczyć człowieka, który podobnie jak sam szatan zbuntował się przeciwko Bogu. Jeżeli zaś chciał oszczędzić człowieka musiał pozwolić diabłu rządzić światem, gdyż jemu to bezwiednie podporządkowali się ludzie. Ukochany przez Boga człowiek z powodu swego grzechu stał się wrogiem Stwórcy i znalazł się po przeciwnej stronie barykady.

Czytaj dalej

Proroctwa o ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa

proroctwa_o_ukrzyzowaniu

Mesjasz miał umrzeć śmiercią krzyżową

"Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę." (GENESIS 3:14-15)

To pierwsze w Biblii jawne proroctwo o Mesjaszu nie tylko zapowiadało jego zwycięstwo nad szatanem poprzez wycierpienie sądu należnego ludzkości, ale wskazuje ono także na rodzaj śmierci jaką miał umrzeć Chrystus. W czasach biblijnych istniało wiele sposobów wykonywania egzekucji: ludzie byli ścinani mieczem, kamienowani, przeszywani strzałami z łuku, wbijani na pal, wieszani, paleni żywcem, głodzeni lub też rzucani dzikim zwierzętom na pożarcie. Lecz istniał tylko jeden rodzaj egzekucji, w którym standardową i prawdopodobnie niezbędną procedurą było przebijanie pięt skazańca. Chodzi oczywiście o ukrzyżowanie.

Czytaj dalej

Możliwość komentowania została usunięta, bo jak dokładniej przyjrzeć się nawet polskim komentarzom to okazało się, że nie było ani jednego prawdziwego komentarza, a takie co mogłyby sprawiać wrażenie prawdziwych, były tylko po to, żeby pozycjonować inne strony www, więc mijało się to z celem.