Ateizm

Do ateisty

do_ateisty

Wtedy wzywać mnie będą, lecz ich nie wysłucham, szukać mnie będą, lecz mnie nie znajdą, bo nienawidzili poznania i nie obrali bojaźni Pana.

Przyp. 1,28-29

1. Nie nazywasz mnie Bogiem, bo nie wierzysz we Mnie

2. Nie nazywasz mnie Drogą, więc nie przychodzisz do Mnie

3. Nie nazywasz mnie Prawdą, więc nie szukasz Mnie

4. Nie nazywasz mnie Życiem, więc nie potrzebujesz Mnie

5. Nie nazywasz mnie Światłością, więc nie doświadczasz Mnie

6. Nie nazywasz mnie Wspaniałym, więc nie podziwiasz Mnie

7. Nie nazywasz mnie Mądrym, więc o nic Mnie nie pytasz

8. Nie nazywasz mnie Mistrzem, więc nie naśladujesz Mnie

9. Nie nazywasz mnie Wszechmocnym, więc nie ufasz Mi

10. Nie nazywasz mnie Zbawcą, więc nie chcesz bym cię zbawił

       Nie dziw się, gdy kiedyś powiem: "Nie znam cię" (Łk 13,27)

Czytaj dalej

A jeśli Bóg istnieje?

a_jesli_bog_istnieje

Boże, jestem pewien że nie istniejesz. Ale jeśli przypadkiem istniejesz, co kwestionuję, to nie jest moim obowiązkiem wierzyć w ciebie. Natomiast twoim obowiązkiem jest objawić mi samego siebie...

modlitwa ateisty

Po pierwsze

Oficer polityczny zadał mi szorstko pytanie:
- Jak długo jeszcze będziesz się trzymał swojej głupiej religii?
- Widziałem mnóstwo ateistów pokutujących na łożu śmierci za to, że byli bezbożnikami; wzywali Chrystusa. Czy możesz sobie wyobrazić chrześcijanina, który, będąc bliski śmierci, pokutuje za to, że był chrześcijaninem i wzywa Marksa lub Lenina, by uwolnił go od jego wiary? - odpowiedziałem.

Czytaj dalej

Biblia vs filozofia

biblia_vs_filozofia

Pod koniec 1962 r. pewien wykładowca filozofii na Uniwersytecie w Kolumbii Brytyjskiej /1/ wydał publiczne oświadczenie w którym zaatakował wiarę w Boga i w Biblię jako Słowo Boże. Kilku chrześcijańskich pastorów z Zachodniego Wybrzeża zaprotestowało przeciwko tym stwierdzeniom. W wyniku tego protestu zostali oni wezwani do publicznej dyskusji pod auspicjami Wydziału Filozofii Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Później, propozycja ta została wycofana lecz ponieważ wspomniani duchowni już ją przyjęli, poproszono ich o wygłoszenie przed zgromadzeniem uniwersyteckim dziesięciominutowych oświadczeń broniących ich chrześcijańskiej wiary. W spotkaniu tym które miało miejsce 25 stycznia 1963 r., wzięło udział około 600 studentów i pracowników wydziału.

Jednym z mówców był mgr Derek Prince, wykładowca filozofii w King's College w Cambridge. Niniejsze opracowanie zawiera tekst jego mowy wygłoszonej na tym Uniwersytecie.

Czytaj dalej

Możliwość komentowania została usunięta, bo jak dokładniej przyjrzeć się nawet polskim komentarzom to okazało się, że nie było ani jednego prawdziwego komentarza, a takie co mogłyby sprawiać wrażenie prawdziwych, były tylko po to, żeby pozycjonować inne strony www, więc mijało się to z celem.