• Start
  • Różne
  • Inne religie
  • Islam

Islam

Umiarkowany islam nie istnieje

islam1

Wywiad z pastorem ewangelickim Elijahem Abrahamem, byłym muzułmaninem z Iraku, przeprowadzony przez redakcję konserwatywnego dwutygodnika The New American.

James Heiser, The New American: Jak to jest, dorastać w Iraku jako muzułmanin?

Pastor Elijah Abraham: Jeśli muzułmańskim rodzicom rodzi się dziecko, to zgodnie z prawem islamu automatycznie jest ono muzułmaninem. I to zamyka tę ludzką istotę, czy to jest chłopiec, czy dziewczynka, w uścisku islamu. To, czy się dorasta ze świadomością czym jest islam, czy nie, to sprawa drugorzędna. Ale to dziecko dowie się czym jest islam od swoich rodziców, od społeczeństwa, ze szkoły lub z meczetu, jeśli jego ojciec go tam zabiera, z kultury czy obyczajów. Islam jest po prostu sposobem życia. To nie jest tak jak w Ameryce. Chrześcijaństwo czy jakakolwiek inna religia w Ameryce jest kwestią osobistą. Dlatego nie ma „oddzielenia między islamem a państwem”. Dorastałem w tym środowisku. Byłem członkiem dużej rodziny, mój ojciec jako samozatrudniony radził sobie całkiem nieźle. Moi rodzice byli pobożni, modlili się pięć razy dziennie i brali udział we wszystkich świętach religijnych, starali się także nas tego nauczyć, ale tak naprawdę nigdy nie narzucali tego, ponieważ nie byli wykształceni. Gdyby byli wykształceni i czytali Koran, prawdopodobnie chcieliby narzucić rodzinie prawa islamskie. Jako dzieci byliśmy muzułmanami raczej tylko z nazwy. Mój ojciec i matka byli pobożni, bo chcieli zadowolić Allaha.

Czytaj dalej

Małżeństwo z muzułmaninem

malzenstwo_z_muzulmaninem

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w Polsce przynajmniej jedna osoba dziennie wyrzeka się wiary chrześcijańskiej i konwertuje na islam. W internecie pojawiło się wiele blogów i stron zachęcających do przyjęcia tej religii. Jak to możliwe, że kobiety tak łatwo przyjmują religię absolutnie obcą naszej europejskiej kulturze, z zasadami podobnymi średniowieczu?


Prawdziwe historie polskich neofitek (ku przestrodze):

Kasia i Amin – zawiedziona miłość

Mój mąż ma żonę - opowiada Polka z Anglii

Zanim powiesz „tak" muzułmaninowi

Żyć z muzułmaninem - historia z życia wzięta

Czytaj dalej

Jak postępuje islamizacja

islamizacja

Poniższy artykuł pochodzi z ksiażki dr. Petera Hammonda: Slavery, Terrorism and Islam: The Historical Roots and Contemporary Threat

Islam nie jest ani religią, ani kultem - jest pełnym, kompletnym ustrojem.Islam ma religijne, polityczne, ekonomiczne oraz militarne komponenty. Komponnet religijny jest podstawą dla wszystkich innych komponentów. Islamizacja następuje, kiedy w danym kraje jest wystarczająco dużo muzułmanów, aby zaczęli się domagać swoich tak zwanych "praw religijnych". Kiedy poprawne politycznie i multikulturalne społeczeństwa zgadzają się na "rozsądne" muzułmańskie żądania o ich "prawa religijne", po cichu przechodzą także pozostałe komponenty. Tak właśnie to działa: (Źródło danych procentowych - CIA: The World Fact Book (2007)).

Dopóki populacja muzułmanów pozostaje w okolicach 1%, są oni postrzegani jako miłująca pokoj mniejszość. W artykułach prasowych, filmach podkreślana jest ich barwna odmienność:

Australia -- muzułmanów 1.5%
Kanada -- muzułmanów 1.9%
Chiny -- muzułmanów 1%-2%
Włochy -- muzułmanów 1.5%
Norwegia -- muzułmanów 1.8%

Czytaj dalej

Możliwość komentowania została usunięta, bo jak dokładniej przyjrzeć się nawet polskim komentarzom to okazało się, że nie było ani jednego prawdziwego komentarza, a takie co mogłyby sprawiać wrażenie prawdziwych, były tylko po to, żeby pozycjonować inne strony www, więc mijało się to z celem.